Fiach bán

skupina irských tanců

Omluvte, prosím, dočasné omezení provozu stránek. Právě pro vás připravujeme stránky v novém designu na nové internetové adrese.

Kdo jsme?

Fiach bán je taneční skupina, která vznikla v říjnu roku 2005. Název je v Gaeilge (Irštině) a znamená "Bílý havran" nebo "Bílý krkavec". Pokud se zeptáte proč Fiach bán, dostanete od každého člena skupiny jiné, leč vždy originální vysvětlení. Tím nejjednodušším bude asi to, že se nám to prostě líbí. Působíme v Olomouci v rámci občanského sdružení Fiach bán - skupina irských tanců, o. s. (více v sekci Kontakt).

Spojuje nás láska k irské hudbě a chuť naučit se na ni tancovat. Věnujeme se tancům v měkkých botách (soft shoes) i irskému stepu (hard shoes). Od vzniku skupiny na sobě intenzivně pracujeme. Tančíme pod vedením Ronana Morgana, T.C.R.G. - učitele certifikovaného mezinárodní komisí irského tance - a s jeho svolením se od roku 2007 pravidelně účastníme mezinárodních soutěží v irském tanci konaných po celé Evropě a zaznamenáváme zde významné úspěchy.

Pokud vás předchozí řádky oslovily natolik, že jste i vy zatoužili stát se irským tanečníkem, vězte, že začátkem každého školního roku otevíráme novou začátečnickou skupinu, kde jste vřele vítáni. Pro bližší informace sledujte naše stránky, hlavně sekci Tréninky.

Co teď děláme a co plánujeme?

Samozřejmě, stále se zdokonalovat :-). Vždy rádi přijdeme ozdobit váš ples nebo večírek. Pokud máte zájem o naše vystoupení, podívejte se do sekce Co nabízíme.

Na vaše ohlasy se těší Fiach bán.